جستجو میان هزاران محصول
بستن


بستن
راهنمای استفاده از فروشگاه
بستن

انواع رنگ ها و مناطق استفاده ی آنها


انواع رنگ ها و مناطق استفاده ی آنها

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی را به شما در رابطه با رنگ ها و مناطقی که باید استفاده شود می دهیم. اگر بخواهیم از رنگ هایی که معمولا در خانه ها استفاده می شوند. بحث کنیم. رنگ های پلاستیکی و رنگ های ساتنی( نیمه مات) از جمله این رنگ ها هستند.

به رنگ های نیمه مات در بین مردم، رنگ ساتنی گفته می شود. رنگ ساتنی نوعی رنگ هستند که برای سطوح صاف مورد استفاده می شود. این رنگ ها به سبب قابلیت پاک شوندگی آنها ترجیح داده می شوند.

اگر می خواهید مکانی که  رنگ کرده اید برای مدت زمان طولانی تمیز بماند، می توانید رنگ های ساتنی را ترجیح دهید. رنگ پلاستیکی نوع دیگری از رنگ ها می باشد که ویژگی پاک شوندگی دارند.

رنگ های پلاستیکی در گروه رنگ ها مات، رنگ های ساتنی در گروه رنگ های نیمه مات قرار دارد. بهترین ویژگی رنگ پلاستیکی این است که در محیطی که استفاده می شود بلافاصله گرد و غبار را به خود جذب می شود.

به طور کلی، از لحاظ بهداشت خانه ها در اتاق خواب و اتاق های کودکان ترجیح داده می شود. با توجه به قابلیت پاک شدن آن، خاکی که را به خودش جذب کرده است بلافاصله تمیز می شود.

 

رنگ ابریشمی یک رنگ پایه آب است. وارد گروه رنگ نیمه مات می شود. به دلیل ویژگی نیه ماتی که دارد در مکان هایی که استفاده می شود، چشم انسان را خسته و اذیت نمی کند.

به دلیل ویژگی پاک شوندگی که مانند رنگ های پلاستیکی دارد این رنگ نسبت به  دیگر رنگ های پایه آبی با دوام تر است. رنگ های روغنی براق بوده و هنگامی که استفاده می شود، سریع تر خشک می شود. رنگ های روغنی بیشتر در مکان هایی مانند حمام و آشپزخانه استفاده می شود.

به دلیل اینکه از مواد قابل اشتعال تولید شده است استفاده از آن داخل خانه بسیار خطرناک است. بهتر است حداقل یک هفته در خانه ای که بوسیله رنگ های روغنی  و مانند آن نقاشی شده است، وارد خانه شوید.

 

تاریخ رنگ ساتنی

رنگ های ساتنی همانگونه که از نامشان پیداست برای مکان های صاف استفاده می شود. به اندازه رنگ های ایتالیایی قدیمی هستند. قدیمی ترین رنگ شناخته شده توسط بشر رنگ نیل است . این رنگ را از برخی گیاهان موجود در خاور دور می توان استخراج کرد.

همچنین در یک لباس پیدا شده متعلق به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح رنگ نیل مشاهده شده است. رنگ ساتن نیز دارای همچین تاریخی است.

 

ویژگی های رنگ ساتنی

رنگ ساتنی قدرت پوشش دهی بالا، پایداری رنگ، دارای کاربردی است. رنگ ساتنی یک رنگ تقویت شده با رنگدانه ها و مواد پرکننده پر کننده برای ایجاد فیلمی با ضخامت است که مانند رنگ های اپوکسی، رنگی آکریلیک با پایه ی رزینی کوپلیمری تقویت شده با سیلیکون می باشند .

این رنگ ها دارای ظاهری ساتن مانند و برای سطوح داخلی بکار می رود. در مقابل ضربه و خراشیدگی مقاوم هستند و درتمام فصول سال به راحتی می توان از آنها استفاده کرد و سریع خشک می شوند. به دلیل ویژگی عبوردهی هوا، رطوبت موجود در سطح را به بیرون منتقل می کنند.

 

رنگ ساتن در کجاها استفاده می شود

رنگ ساتنی را می توان در ساختمان های مجلل مسکونی، سطوح داخلی ساختمان های تجاری و صنعتی، نقاشی هر نوع سطحی مانند دیوارها، سقف، ستونها و پرتوها با اطمینان استفاده کرد.

این رنگ تقریبا در همه جا از جمله خانه ها، کارخانه های نساجی، کارخانه های نساجی، صنایع غذایی، کارخانه های داروسازی، خدمات اتومبیل، تاسیسات پتروشیمی، چاپ خانه ها، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، آشیانه هواپیما،  انبارها، استودیوهای تلویزیونی، مناطق نصب و راه اندازی الکتریک، تاسیسات آبجو و شراب، وسایل پزشکی، خانه ها،  صنایع پلاستیک، کارخانه های مواد غذایی، پوشش های تراس و غیره استفاده می شود.

 

آماده سازی سطح برای رنگ کردن

سطوح جدید: اطمینان حاصل کنید که گرد و غبار و تمام اجسام خارجی موجود روی سطح تمیز شود.

همچنین مطمئن شوید که سطح حاوی نمک، روغن، گریس نیست. تمام سطوح مجاور را که رنگ نخواهند شد را با پوششی محافظت کنید. تمام ترک ها، حفره ها و نقص ها باید با Terramix یا Handycoat INT اصلاح شود

سطوح قدیمی: از سالم بودن سطوح اطمینان حاصل کنید. سطح مورد نظر را با آب و محلول سدیم کربنات بشویید. سپس با آب دوباره شسته و برای تعمیر و یا زدن آستر ابتدا صبر کنید تا خشک شود.

راهنما