جستجو میان هزاران محصول
بستن


بستن
راهنمای استفاده از فروشگاه
بستن

تزیین منزل با نکته هایی از طراحی دکوراسیون


تزیین منزل  با نکته هایی از طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون فضاهای خاص و دلنشین

 تزیین منزل باید حتما اصولی صورت گیرد. خانه ی جدید مانند بوم نقاشی سفید است . شما می توانید در اتاق همه چیز را به فضای شخصی مورد پسند خود تبدیل نمایید. هر چقدر هم که از فضای قبلی خسته شده باشید یا به جایی جدید نقل مکان کرده باشید ، تزیین این فضای جدید برای ایجاد فضایی دلنشین و راحت و زیبا امری ضروری است.

برای نتیجه بهتر از ایجاد دکوراسیون جدید به فضای نو، بهتر است ابتدا اجزای بزرگ را دستکاری کرده  و سپس اجزای

کوچک تر را نیز به این ترکیب پیوند دهید.

 

۱.تغییرات بزرگ ایجاد کنید.

دیوار را رنگ کنید ( و یا از پوستر استفاده کنید )

اگر در خانه اجاره ای زندگی می کنید از این گزینه صرف نظر کنید. با این وجود اگر دیوار ها را خودتان نقاشی کنید این یکی از سریع ترین راه ها برای خلق فضایی نو با کمی سود مالی است. بهتر است رنگی را انتخاب کنید که شخصیت شما را با فضای اطراف متناسب جلوه دهد.

الف) رنگ های فرد شوخ طبع و سرزنده:

در صورتی که فرد سرزنده و شوخ طبعی هستید از رنگ های زرد مایل به رنگ طلائی و یا سبز روشن استفاده کنید.

ب) آرام و متین:

سایه ای با رنگ های خاکستری یا آبی می تواند حس بهتری ایجاد کند. رنگها به طور دائمی ماندگار نیستند پس برای امتحان رنگ های مختلف احساس آزادی کنید  تا بتوانید رنگی را که واقعا عاشق آن هستید را پیدا کنید.

از روش های کاربردی در دکوراسیون منزل حتما استفاده کنید

  • نترسید، رنگ های مختلف را در جای جای خانه پخش کنید. حتی اگر رنگ های روشن و متنوع زیادی را نمی خواهید، هر اتاق را رنگی متفاوت بزنید که این کار هارمونی خاصی ایجاد می کند.
  • اگرچه این به همان روشی نیست که مورد استقاده قرار می گرفته، اما می توانید برای یک دیوار از پوستر (poster) استفاده کنید.
  • کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنید تا کمی طرح هم در کنار رنگ ها به محیط داده باشید.
  • اگر نمی خواهید کل اتاق را رنگ کنید، تنها دیواری که برای شما اهمیت بیشتری دارد را رنگی متفاوت بزنید.
  • این تنها زمانی کاربرد دارد که یک دیوار را در اتاق رنگ کنید، معمولا اینکار توجه زیادی را به این محیط جلب می کند، رنگ روشن و شاد برای دکوراسیون شما هارمونی ایجاد کند.

۲. مبلمان جدیدی بخرید

 مسلما مهمترین بخش در دکوراسیون منزل مبلمان متناسب با محیط است. اگر مبلتان خراب شده یا کوتاه شده برای این فضای جدید مبلمان جدیدی با رنگ متناسب محیط خریداری کنید. وسایل راحت و چیزهایی با رنگ هایی که بیشتر به تیپ شخصیتی شما نزدیک است انتخاب کنید.

این موارد را رعایت کنید

  • از اینکه مدل متفاوتی را از چیدمان داخل فروشگاه انتخاب کنید و اعمال کنید نترسید
  • مبلمانی که شما متناسب با محیط و شخصیت خود انتخاب کرده باشید به مراتب بهتر از خریدن مبلمانی است که در حراج یا چیدمان خاصی انتخاب و خریده شده باشد.
  • از خرید مبلمان دست دوم هراسی نداشته باشید، تعمیر و بازسازی مبلمانی که با فضای شما مطابقت داشته باشد ارزش این کار را دارد.
  • ترکیب و مطابقت مبلمان با محیط بجای مطابقت دادن دیگر اجزا می تواند علاوه بر صرفه جویی در هزینه ، نمایی خاص ومنحصر به فرد نیز ایجاد کند.

 

۳. از دکور های تزیینی استفاده کنید

اگر شما فرد مرتبی هستید یا علاقه به انباشتن وسایل خود دارید بهتر است از این دکور ها در فضای محیط استفاده کنید. تقریبا هر کسی وسایلی دارد که برای نگهداشتن نیاز به فضایی برای انباشتن دارد. به جای قرار دادن وسایل در زیر تخت یا پشت کمد، از دکورهای تزیینی برای زیباسازی محیط استفاده کنید.

 

۴. وسایل خود را در قفسه های تو خالی نگه دارید

در واقع خرید این دکورها ی تزیینی  جذابیت زیادی دارد چرا که با خرید این وسیله با یک تیر دو نشان می زنید. می توانید جعبه ها را رنگ بزنید و از آن ها به عنوان فضایی برای نگه داری وسایل خود استفاده کنید. تقریبا می توان اینطور گفت  که می شود از قفسه های کتاب برای انباشتن هر چیزی علاوه بر کتاب استفاده کرد. فضایی دکوری را برای قرار دادن ظروف یا چیزهای دکوری در آشپز خانه یا پذیرایی در نظر بگیرید .

راهنما