جستجو میان هزاران محصول
بستن


بستن
راهنمای استفاده از فروشگاه
بستن

در فصل زمستان مراقبت از موها به چه شکلی صورت می گیرد؟


در فصل زمستان مراقبت از موها به چه شکلی صورت می گیرد؟

در زمستان موها، به دلیل نامتعادل بودن سرما و گرما به شدت دچار آسیب دیدگی می شوند. در موهای آسیب دیده، بازسازی مبزان رطوبت آن ، به وسیله آب گرم و حوله خشک بسیار اهمیت دارد. در زیر ترفندهایی را برای مراقبت از موها و توقیت میزان رطوبت موهای آسیب دیده بیان می کنیم.

داشتن موهای لخت و سالم  آرزوی هرکسی می باشد اما برای این منظور باید در هرفصل مراقبت های جداگانه و ویژه ای را برای موهای خود اعمال کنیم. آیا موهایی که در طول فصل گرما به دلیل قرارگیری در معرض نورآفتاب، شنا گردن و تماس زیاد با اب دریا، ریخته و تار موهایش ضعیف شده اند برای فصل زمستان که شرایط آب و هوایی بدتری دارد آماده هستندیا نه؟ در زمستان به دلیل خشکی هوا باید از موهای خود بیشتر مراقبت کنیم. اما چگونه باید در زمستان از موهای خود مراقبت کنیم؟

 

شستن مداوم و زیاد موها منجر به خشکی موهای شما می شود. به همین دلیل، توصیه می شود موهای خود را هر ۳ روز یکباردر ماه های زمستان شستشو دهید.

 

موهای خود را مطلقا با آب ولرم شستشو دهید. به دلیل اینکه ممکن است، اسید بر روی سطح مو و ریشه مو، لایه چربی محافظ را ذوب کند، موهایتان را با اب گرم نشویید.

در صورت مواجه شدن با اگزما ، شما باید با توجه به توصیه های متخصص پوست ازشامپوهای حاوی گوگرد و قارچ استفاده کنید.

اگر ریزش موهای شما شدید باشد، استفاده از داروهای حاوی ویتامین هایی مانند بیوتین، روی، سلنیوم، متیونین، E، B، D که متخصص پوست تجویز می کند، مفید خواهد بود. ویتامین های مناسب برای مو مهم هستند.

 

کمبود ویتامین چه تاثیری روی مو دارد؟

کمبود ویتامین A موجب شکستگی موها و موجب تشکیل شوره سر می شود.

کمبود B1 و B6 بزرگترین دلیل برای ریزش مو است.

ویتامین ریشه های مو را تقویت می کند، موجب رشد سالم مومی شود و تولید رنگدانه ها را در ریشه ی مو بهبود می بخشد.

ویتامین B12 ریشه مو را تغذیه می کند.

 

چگونه در فصل زمستان از موهای چرب مراقبت کنیم؟

در فصل زمستان کلاه هایی که برای محافظت از سرما استفاده می کنیم ، موجب افزایش چربی موها می شود. افرادی که موهایشان چرب می شوند، مجبور هستند که موهای خود را مداوم بشویید. متسفانه شستشوی زیاد مو موجب چرب شدن آنها می شود. با شستشوی هردو یا سه روز، کمک می کند تا برای مدت زمان مشخصی این مشکل شما برطرف شود. انتخاب شامپوی مناسب برای مو بسیار مهم است و شامپوی مناسب  روش های مراقبت از مو را تکمیل می کند.

ماسک موی مرطوب کننده

نصف لیوان آب

نصف لیوان سرکه سیب

نصف لیوان آب و سرکه سیب را مخلوط کرده و به تمام موهای خود از از ریشه تا نوک موها اعمال کنید.  بعد از اینکه نیم ساعت منتظر ماندید با آب ولرم و شامپو بشویید.

 

مراقبت از موهای خشک در زمستان به چه شکل است

در فصل زمستان، به دلیل هوای سرد و وزش باد موها خشک تر می شوند. وجود بخاری های گرمایشی به دلیل گرفتن رطوبت هوای اتاق تاثیر زیادی بر خشک شدن موها دارند. برای موهای خشک استفاده از کلاه و روسری هنگام بیرون رفتن می تواند یک احتیاط باشد. اما به همراه این هفته ای یکبار از مرطوب کننده ها استفاده کنید. اما مراقب باشید محصولات مورد نظر حاوی الکل نباشد، زیرا الکل ها موجب خشک شدن موها می شود.

 

ماسک مرطوب کننده برای موهای خشک :

نصف لیوان روغن زیتون خالص

۱۰ قطره لیمو

۱۰ قطره لیمو را به نیم فنجان روغن زیتون خالص اضافه کنید و مخلوط به کل موهای خود بمالید. پس از انتظار نیم ساعت، موها را یکبار با آب ولرم و شامپوشستشو دهید.

راهنما