جستجو میان هزاران محصول
بستن


بستن
راهنمای استفاده از فروشگاه
بستن

دکوراسیون داخلی چیست؟


دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی

ما مهم ترین بخش از زندگی خود را در خانه می گذرانیم  و یا زمانی که  خسته از محیط کار باز می گردیم برای استراحت دکوراسیون خانه شما در ایجاد ارامش بسیار دارای اهمیت است.

دکوراسیون منزل چه شما در یک خانه آپارتمانی یا خانه جداگانه زندگی کنید، دکوراسیون داخلی بازتابی از شخصیت صاحبخانه و ساکنان آن خانه است. خانه زیبا، به معنی یک خانه با دکوراسیونی از مبلمان و اقلام دکوری و تزئینی گران قیمت نیست.

اینکه هر چیزی در کجا و چگونه قرارگرفته و با دیگر لوازم دارای چه نوع هارمونی و هماهنگی است، مهمترین نقش را ایفا می کند. مهمترین عنصری که زیبایی را در خانه ما ایجاد میکنند گل ها هستند که فقدان و کمبود طبیعت را در زندگی مان جبران می کنند.

 

 دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی چیست . اگر بخواهیم پاسخی کوتاه به این سوال بدهیم می توانیم بگوییم که  طراحی یک مکان داخلی به صورت بصری و عملکردی است. طراحی بصری، یعنی ایجاد یک منظره داخلی زیبا، که بیشتر به خواسته های و سلیقه های خود شخص بستگی دارد.

اکثرما اغلب دکوراسیون خانه خود را خودمان انجام می دهیم، و زمان این کار نیز، سلیقه و خواسته های خود را را در نظر می گیریم. با این حال، در بیشتر مواقع که ما دکوراسیون خانه را خودمان انجام می دهیم، برخی چیزهایی را که فراموش کرده یا نمی دانیم و یا نادیده می گیریم و سپس در این مکان هایی که خودمان خلق کرده ایم، احساس ناراحتی می کنیم.

علاوه بر طراحی بصری، چیزی که باید به آن دقت شود البته طراحی کاربردی است. به عبارت دیگر، باید تعیین کنیم که کدام محصول برای چه منظور استفاده می شود و سعی می کنیم که فضایی مناسب برای آنها را طراحی کنیم. اگر چه بعضی از ما در طراحی عملکردی موفق هستند، اما معمولا از اینکه نمی توانیم همزمان طراحی بصری و عملکردی را ارائه دهیم، مضطرب شده و شکایت هایی را در این خصوص داریم.

 

اهمیت معماری داخلی

پس از بیان اطلاعات مختصر در رابطه با سوال دکوراسیون داخلی چیست،به سوال اصلی خود بپردازیم. برخلاف آنچه اغلب مردم می گویند، دکوراسیون داخلی یک مسئله بسیار مهم است. البته مهمترین و اصلی ترین دلیل این است که ما بیشترین زمان خود را در داخل خانه می گذرانیم.

هر روز در خانه، دفتر، کافه و در مراکز خرید مختلف زمان خود را صرف می کنیم. اما تا به حال فکر کرده اید که چرا شما ساعت ها در برخی از رستوران ها یا کافه ها نشسته و خسته نمی شوید اما در برخی مکان ها که باشید بدون دلیل خاصی بلافاصله می خواهید آنجارا ترک کنید ؟

مهمترین دلیل این امر دکوراسیون داخلی این مکانها است. ترجیح برخی از رنگ ها، در بعضی نقاط و یا قرار دادن برخی از اشیا به تنهایی ممکن است موجب از دست رفتن ارامش آنجا شود. رنگ های اشتباه استفاده شده در دیوار مکان های تاریک می توانند آنجا را خسته کننده تر کنند.

اشیاهایی که به اشتباه قرار می گیرند باعث ایجاد فضایی شلوع و درهم برهم می شوند. چنین شرایطی باعث کاهش انرژی فضا می شود، و نیزاز استفاده مناسب مکان جلوگیری می کند. به همین دلیل، ما باید توجه داشته باشیم که ظرافتهای دکوراسیون داخلی برای رسیدن به یک نتیجه سالم در فضاهای زندگی ما اهمیت دارد.

 

راهنما