جستجو میان هزاران محصول
بستن


بستن
راهنمای استفاده از فروشگاه
بستن

دیوارهای دکوراتیو : ۱۰ راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر


دیوارهای دکوراتیو : ۱۰ راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

۱۰ راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

برای اینکه فضای داخلی خانه شما مطابق با آن چیزی باشد که تصورش را می کنید باید برخی از اصول اولیه را رعایت کنید.

برای دست یابی به یک نتیجه ایده­آل بیشتر معماران داخلی، بایددر رابطه با برداشتن دیوارهای اضافی، بلندتر کردن ارتفاع دیوارها و یا در رابطه با شکل و نوع و مکان پله ها بتوانند تصمیم گیری های صحیحی را انجام دهند.

به این ترتیب هرچیزی را که بخواهیم در این مکان ایجاد کنیم به بهترین شکل ممکن خواهد بود. در این مقاله  بررسی خواهیم کرد که را چگونه می توانیم دیوارهای دکوراتیو داشته باشیم. در این راستا ۱۰ نمونه انتخاب کرده و به ترتیب بررسی خواهیم کرد

 

۱ – با استفاده از نورپردازی

این دیوارها در رنگ خاکستری و تن هایش می باشند و با پستی و بلندی هایی به اندازه بافت های سنگی بسیار جالب توجه می باشند. به منظور بیشتر و زیباتر جلوه دادن این طرح ها، در گوشه های دیوارهای دکوراتیو از نورپردازی استفاده می شود. بعلاوه با استفاده از سنگ های سفید در اطراف دیوار قدرت تاثیرگذاری و دکوراتیو بودن دیوار افزایش پیدا می کند.

 

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

 

۲- کوچک اما کاربردی

در فضاهای داخلی به منظور جداسازی موثر اتاق ها استفاده از دیوارهای بزرگ ضروری نیست. مهم نیست اندازه نیست، بلکه محل دیوار است. به عنوان مثال، این نوع دیوار آشپزخانه و اتاق نشیمن قابلیت های کاربردی ایجاد کرده و در عین حال، اگر بتوانیم داخل دیوار مکانی برای قراد دادن تلوزیون بسازیم، می توانیم از آن استفاده ای چند منظوره داشته باشیم.

 

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

۳- دیوارهای کم ارتفاع

اگر خانه ی  شما کوچک باشد، تقسیم اتاق ها معمولا یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که در طراحی داخلی انجام می شود. به جای تقسیم اتاق با دیوارهای بزرگ، می توانید با یک دیوار کوتاه آن کار را انجام دهید. همچنین، می توانید به عنوان چیزهای دیگر از جمله کافه بار یا میز غذاخوری  با بافت سنگی استفاده کرد.

 

 

۴- دیوارهای آجری

یکی از زیباترین مدل های دیوار برای فشای داخلی دیوار آجری قرمز است. در مثال تصویر زیر، پشت دیوار آجری قرارگرفته در انتهای راه پله، یک باغچه کوچک است. دیوار باغچه تشکیل یافته از سنگریزه های سفید با انعکاس نور ظاهری زیباتر خواهند داشت.

 

 

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

 

 

۵- دیوارهای چند منظوره

دیوارها تنها برای جداسازی و تقسیم فشاها کاربرد ندارند. شما می توانید همزمان یک شومینه مدرن بسازید، و به یک افکت روستایی شیک دست پیدا کنید .  در این مثال، دیوارهای دکوراتیو سنگی بزرگ تا سقف، به مرکز توجه تبدیل شده است و ظاهر بی نظیر و پرابهت آن باعث شده است که اتاق نشیمن بسیار جل توجه کند.

 

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

 

۶- مناسب ترین مکان

جایی که دیوار قراردارد مهمتر از ویژگی عملکردی دیوار، یعنی جداسازی اتاق ها است. در تصویری که مشاهده می کنید. (در زیر) اتاق نشیمن و غذاخوری مرتبط باهم بوسیله دیوارهای بزرگی از ورودی و راهرو جداشده اند. در نتیجه برای افرادی که خارج از خانه هستند مشاهده داخل خانه دشوارتر بوده، بنابراین حریم خصوصی صاحبخانه تضمین می شود

 

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

 

 

۷- استفاده از زوایا و گوشه ها

اغلب یک بخش از دیوار (معمولا گوشه ها) اجازه می دهد تا شما بتوانید با استفاده مبلمان و لامپ ها یا تلویزیون گوشه ی دنج، آرامو راحتی را به منظور استراحت و برای آامش خودتان ایجاد کنید. در این مثال، دیوار کوتاه، اتاق نشیمن و قسمت های باقیمانده خانه را از نظر بصری و به روش ساده و عملی از هم جدا می کند. نتیجه بسیار موفقیت آمیز است.

 

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

 

۸- طراحی های خلاقانه

در دکوراسیون اتاقی که در تصویر زیرمشاهده می کنید، همه چیز بسیار خلاقانه و مدرن است. در این خانه با سقف بلند، در کنار دیوارهای سنگی کوتاه وبلند، صفحاتی قرارگرفته است که به عنوان پله های اتاق نشیمنی هستند که کمی از سطح زمین ارتفاع دارد، که تمام این موارد در کنارهم دکوراسیون منحصر به فردی را ایجاد کرده است.

در رابطه با دیوارها: گرچه دیوار سنگی بزرگ کاملا صاف و دارای خطوط تیز می باشد اما دیوار سنگ کوچک به لحاظ عمدی کچ و معوج نگه داشته شده است. که قسمت بالای آن دارای انحناهایی می باشد. و در نهایت تابلویی که به دیوار کوچک آویخته شده است منجر به ایجاد دیواری کاملا سوفستیک (بی قاعده) شده است.

 

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

 

۹- فضاهای خالی داخل دیوارها

برای استفاده کاربردی از دیوار می توان سوراخ های بزرگ و فضاهای خالی را داخل دیوار به وجود آورد. و همزمان می توان ارتباط بین اتاق ها را نیز ایجاد کرد.  در این مثال دیواری که به سبب رنگ خاص آن بسیار جلب توجه می کند با اضافه شدن نورپردازی ها بسیار زیباتر شده است

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

 

۱۰- یک دیوار بزرگ

در آخرین مثال دیوار بزرگ سفیدی را می بینیم که یک بخش از خانه را از باقی نقاط جدا کرده است. اگرچه این دیوار مانند دیگر دیوارهای اتاق به رنگ سفید است اما بافت سنگی آن، این دیوار را متفاوت می سازد.

 

10 راه بسیار شیک برای جداسازی اتاق ها از همدیگر

راهنما