جستجو میان هزاران محصول
بستن


بستن
راهنمای استفاده از فروشگاه
بستن

کنسول چیست ؟


کنسول چیست ؟

مدل های کنسول مدرن برای خانه شما

کنسول چیست سوالی است که شاید برای شما هم پیش بیاید.با استفاده از مدل کنسول هایی که می توانید در اتاق غذاخوری، پذیرایی یا اتاق نشیمن یا حتی در دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

 

روش های مناسب انتخاب کنسول

نگاهی متفاوت به فضاهای زندگی خود داشته باشید و نیز دارای راه حل های کاربردی باشید. برای اینکه بتوانید کنسول مناسب را انتخاب کنید، ابتدا باید همراه با جزئیات بدانید که کنسول چیست.

کنسول چیست؟

پاسخ اصلی سوال درواقع مبلمانی است که سالهای طولانی در اتاق های غذاخوری و پذیرایی به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل و نیز به عنوان یک وسیله دکوراتیو استفاده می شود. طرح های کنسول با گذشت زمان تغییر پیدا می کنند. امروزه طراحی های مدرن در محیط ها و مکان های مختلف استفاده می شوند. برخلاف سالهای پیش که کنسول ها در اندازه های بزرگتر و سنگین تر ساخته می شدند امروزه مدل های کوچکتر با طرح های ریزتر ترجیح داده می شوند.

نحوه استفاده از کنسول ها در دکوراسیون

کنسول ها در زندگی روزمره ما بسیار کاربرد داشته و آسایش ما را فراهم می کنند. با انتخاب طراحی مناسب می توانید سالها با علاقه فراوان از آنها استفاده کنید. کاربرد کنسول ها در دکوراسیون منزل در درجه اول به دلیل فراهم کردن فضای موثر برای نگهداری لوازم شخصی می باشد. به همین دلیل بعد از بررسی فضایی که نیاز دارید می توانید بهترین نوع مبلمان را انتخاب کنید. انواع مدل های کنسول در اتاق غذاخوری برای نگهداری سرویس غذاخوری استفاده می شود. همزمان با اینکه به نگهداری منظم، پاکیزه و ایمن(از شکسته شدن) این لوازم کمک می کنند، داخل اتاق فضای خالی بیشتری را فراهم می کنند. در مدلهای دیواری کنسول ها بیشتر مواقع از آینه و تابلو به جهت زیبایی استفاده می شود.

آینه معمولا به سبب بزرگتر دیده شدن اتاق های کوچک استفاده می­شود و لوازم زینتی مانند تایلو نیز نقطه تمرکزی را در زندگی شما به ارمغان می آورد. استفاده از کنسول در پذیرایی و سالن معمولا برای تقسیم بندی مکان به دو بخش با کاربردهای متفاوت استفاده می­شوند. معمولا در یک اتاق میز ناهارخوری روبه روی کنسولی که پشت مبلمان قرارگرفته، قرار می گیرد یعنی کنسول بخش غذاخوری و نشیمن را از یکدیگر جدا می کنید.

ایجاد فضاهای مختلف توسط کنسول

اگر شما نیاز به ایجاد دو فضا با کارایی متفاوت دارید به سادگی می توانید همین روش را بکارببرید. منطقه دیگری که می توانید از کنسول استفاده کنید ورودی ها یا فضای خالی زیر پله ها است. زمانی که زیر پله ها، انتهای پله ها یا در یک منطقه مناسب در ورودی پله ها کنسول قرار می دهید، می توانید از این فضاها استفاده ی کارآمدتری داشته باشید و نیز می توانید ظاهرزیبایی را ایجاد کنید.

ظرافت کنسول

این نوع کنسول به علت ظرافت و کاربردی بودنش، بین میزکنسول ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است . ظاهر شیک داشته و فضای مناسبی را به منظوری نگهداری لوازم خانه برای ما فراهم می کند. این نوع طراحی دارای رنگ های متفاوتی  می باشد و به دلیل استفاده همزمان از کمدهاو کشوها در طراحی آن، بر ویژگی کاربردی بودن آن تاکید شده است.

جزئیاتی در مورد کنسول

در این نوع کنسول، جزئیات موجود منجر به یک طراحی شیک و مدرن شده است و نیز مدلی بسیار کاربردی است که برای استفاده در مکان هایی دارای دکوراسیون مدرن و به سبک مینیمال ترجیح داده می شود. استفاده از پایه های فلزی در این مدل، نشان دهنده سبک خاص آن، طبقات و کشوهای موجود در آن بیانگر ویژگی کاربردی بودن مدل است.

در این مدل میز کنسول دارای فضای نگهداری زیادی می باشد، رنگ بندی زیبای آن و ترکیب سبک کلاسیک با جزئیات سبک مدرن موجب به وجود آمدن یک طراحی شیک شده است. به لطف جزئیات به کار رفته در طراحی دسته (دستگیره) و پایه ها در مکان هایی که استفاده می شود، ظاهری جذاب را به ارمغان می آورد.

ویژگی های مهم کنسول

یکی از ویژگی های مهم در طراحی میز کنسول ها جزئیات دسته های آنها است، که در مورد این مدل میز کنسول این ویژگی ها بسیار برجسته هستند. و همزمان با دو کمد همراهش و کشوهای موجود درآن فضای مورد نیاز برای نگهداری لوازم را برای ما فراهم می کند. فلزات بکار رفته در طراحی جزئیات کشوها یک سبک مدرن همراه با ویژگی کاربردی را برای دکوراسیون خانه شما به ارمغان می آورد.

هنگام انتخاب میز کنسول به چه چیزهایی باید دقت کرد؟

مهمترین ملاک شما در انتخاب میز کنسول، این است که کجا از آن استفاده خواهید کرد. اگرانتخابتان برحسب نیازهایتان برای استفاده در مکانهای مختلفی از زندگی تان باشد سالهای زیادی با علاقه می توانید استفاده کنید. هنگام انتخاب میز کنسول باید همه مبلمان های خود را به صورا کامل درنظر بگیرید و قطعه ای را پیدا کنید که بیانگر سبک شما باشد. سبک دکوراسیون به هرشکلی که باشد مهم نیست مطمئنا میزکنسول مورد علاقه خود را می توانید پیدا کنید. اندازه مناسب دکوراسیون تان را مشخص کنید هنگام خرید توجه داشته باشید که کنسول خریداری شده، فضای خانه را دلگیر نکند. به همین دلیل قبل از خرید میز کنسول کاربرد آن را تعیین کنید. لیستی از لوازمی را که می خواهید داخل آن نگهداری کنید را تهیه کنید.

شکل ظاهری کنسول

تا هنگام خرید در انتخاب  تعداد کشوها و طبقات و فاصله بین آنها راحت بوده و بتوانید طراحی مناسب را انتخاب کنید. ابتدا تعیین کنید که میزکنسول را کجا قرار خواهید داد و براساس آن ارتفاع و بزرگی آن را با نوار باندی مشخص کنید. به این ترتیب شما دارای میز کنسولی خواهید داشت که علاوه بر اینکه خانه شما را دلگیر نمی کند ولی پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. اگر به یک کمد بزرگ نیاز دارید اما فضای کافی ندارید برای استفاده موثر و بالاترین بازدهی از طراحی های با درهای کشویی استفاده کنید.

یکی دیگر از روش هایی که برای تعیین اندازه مناسب می توانید استفاده کنید این است که اندازه لوازمی را که می خواهید داخل میزکنسول جای دهید، تعیین کنید. می توانید بر اساس بزرگترین قطعه موجود در سرویس آشپزخانه خود و یا براساس کلکسیون صفحات گرامون تان سایز مناسب میزکنسولتان را انتخاب کنید.

سبک دکوراسیون خود را تعیین کنید

بعد از تعیین اندازه و توجه به کاربردی بودن، سبک طراحی مورد علاقه خود را بدون هیچ تردیدی تعیین کنید. برای این منظور می توانید به سبک دیگر مبلمان هایتان نگاه کنید واگر در نظر دارید تغییر بزرگتری را ایجاد کنید، می توانید بررسی سبک های مختلف مورد علاقه خود را در روند انتخاب میز کنسول وارد نمایید.

در خرید کنسول توجه داشته باشید که:

اگر به صورت یک جا تمام مبلمان ها را خریداری کنید انتخاب بسیار راحتر خواهد بود اما اگر قطعات مختلف را خریداری کرده و درکنارهم  استفاده کنیدباید به جزئیات مختلف، طرح ها و رنگ ها توجه داشته باشید و آنها در کنارهم تصور کرده و خریداری کنید.

به زیبایی ظاهری توجه داشته باشید

در حالی که طرح های میزکنسول به عنوان مبلمان های زینتی آماده می شوند، وظیفه اصلی آنها ایجاد یک فضای ذخیره سازی شیک است. به همین دلیل، برای اینکه بتوانید در بلند مدت از دکوراسیون خود استفاده کنید باید به طراحی داخلی توجه داشته باشید.

طبقات قابل تنظیم کنسول

با طراحی طبقات قابل تنظیم که بتوان مکان آنها را تغییر داد، پاسخگوی نیازهای متغیر خود به بهترین شکل باشید. اگر بخشی هایی داخل کشوها وجود داشته باشد و یا اگر به دنبال یک طرحهایی دارای تقسیم بندی هستید، باید مراقب باشید که این قطعات قابل جابجایی یا حتی قابل تنظیم باشند.

برکاربردی بودن کنسول تاکید داشته باشید

با کوچک تر شدن خانه ها و محل زندگی انسان ها، در انتخاب مبلمان ها بیشتر افراد ترجیح می دهند مبلمان های کاربردی تر را انتخاب کنند. استفاده از طراحی هایی که همزمان میز تلوزیون و کنسول می باشند . از مثالهایی است که دوکاربرد را می توان همزمان داشت. هنگام استفاده از میزکنسول ها در ورودی با تعدادی از لوازم زینتی می توانند به عنوان رختکن و کمد لباس استفاده کنید. کاربردی بودن همچنین بدان معنی است که مبلمان را می توان توسعه یا تغییر دهید. طراحی های را که بتوانیم قطعات مختلف را از یکدیگر جدا کرده و به شکل متفاوتی دیزاین کنیم، حتی اگر خانه و محل زندگی خود را تغییر داده باشید نیز پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

کیفیت کنسول

برای اینکه سالهای سال بتوانید از میزکنسول مورد علاقه خود استفاده کنید، نیازها و سبک دکوراسیون بسیار مهم است . اما کیفیت موثرترین قسمت انتخاب شما است. علاوه بر اینکه از مبلمان های با کیفیت پایین تر نمی توانید سالها استفاده کنید، ویژگی کاربردی بودن آنها نیز با مرور زمان از بین می رود.

مواد مورد استفاده در طراحی کنسول

چوب، پوشش و قطعات اسکلت موادی هستند که برای سال ها مفید و کاربردی هستند. علاوه بر این، کیفیت دستگیره و اتصالات نیز بسیار مهم است. شما می توانید با انتخاب طرح های ساخته شده از مواد با کیفیت به حداکثر میزان بهره وری از مبلمان و پرده مورد نظر خود بپردازید. تا جایی که امکان دارد با انتخاب طرح های ساخته شده از مواد با کیفیت به حداکثر میزان بهره وری از مبلمان مورد نظر خود برسید.

راهنما