مقاله های پرده

خرید پرده زبرا برای پذیرایی مناسب است؟

پرده زبرا چاپی با طرح گل های بنفش و نارنجی

آیا می‌توان از پرده زبرا برای پذیرایی استفاده کرد؟

مطمئناً یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وسایل دکوراسیون منزل پرده است، به کمک پرده می‌توان ورود نور و سرما را کنترل کرد و حریم خصوصی خود را به طور کامل حفظ نمود, خرید پرده‌ زبرا برای پذیرایی یکی از بهترین انتخاب های پرده‌ مناسب برای سالن پذیرایی است.

امروزه این پرده‌ها به‌عنوان پرطرف‌دارترین پرده پذیرایی استفاده می‌شوند و کاربرد گسترده‌های دارند. از انواع طرح و مدل و قیمت پرده زبرا با نقش و نگار می‌توان در فضاهایی مثل پذیرایی و اتاق خواب یا آشپرخانه استفاده کرد.

خرید و انتخاب پردهای زبرا به‌عنوان یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین پرده‌های مصرفی مشتریان می‌توانند جذابیت فضای پذیرایی را دوچندان کنند. 

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که برای مشتریان مطرح می‌شود این است که چرا خرید پرده‌ زبرا برای پذیرایی گزینه ایده‌آلی هست؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت تنوع طرح و رنگ این مدل پرده‌های بسیار زیاد است و از طرفی به‌راحتی می‌توان آن‌ها را شست و نصب کرد. این محصول به دلیل قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود حتی برای آشپزخانه و اتاق خواب هم استفاده می‌شود.

پرده زبرا ساده تک رنگ طرح چوب با رنگ قهوه ای سوخته

پرده زبرا ساده تک رنگ طرح چوب با رنگ قهوه ای سوخته

برای خرید انواع مدل‌های پرده زبرا نظیر پرده زبرا تصویری گل جواهر نشان طلایی کد 3DF-84 پیش از هر نکته‌ای لازم است به تناسب مبلمان و پرده خود دقت کنید.

اگر مبلمان شما کلاسیک بود و دکوراسیون منزل شما سبک مدرنی نداشت، بهتر است از پرده‌های زبرا بادقت بیشتری استفاده کنید تا فضای خانه زشت نشود.

می‌توانید برای این سبک خانه‌های کلاسیک از ترکیب پرده‌ پانچ والان‌دار به همراه پرده‌ زبرا استفاده کنید.

همان‌طور که می‌دانید اغلب سبک آشپزخانه‌ها مدرن است؛ بنابراین به‌راحتی می‌توان در این قسمت از خانه پرده‌ زبرا را استفاده کرد و مناسب‌ترین گزینه برای آشپزخانه، پردهای چاپی زبرا میباشد.

تنوع بسیار زیاد پرده زبرا پذیرایی این امکان را برای مشتریان فراهم کرده است تا با هر سلیقه‌ای عاشق آن شوند.

دقت داشته باشید که پرده پذیرایی شما در فضاهای بسیار شلوغ باید ساده انتخاب شود تا بتواند به محیط موردنظر زیبایی ببخشد.

مدل های جدید زبرا چاپی با طرح منظره و پارچه زبرا دو سانتی

مدل های جدید زبرا چاپی با طرح منظره و پارچه زبرا دو سانتی

نکات مهم و طلایی در استفاده از پردهای زبرا برای پذیرایی

در ادامه مقاله با نکات مهم و طلایی پیرامون استفاده از پرده زبرا پذیرایی آشنا می‌شوید، البته توجه داشته باشید که این نکات بر اساس سابقه کاری ما جمع‌آوری شده است و تنها یک پیشنهاد است. در نهایت این مشتری است که تصمیم می‌گیرد از پرده چگونه استفاده کند.

 • امروزه نسل جدیدی از پرده‌های زبرا طرح‌دار و گل‌دوزی شده نظیر پرده زبرا تصویری رز کرم کد 3DF-87 در بازار به فروش می‌رسند که مناسب اتاق خواب و پذیرایی هستند. پرده‌های جدید زبرا گل‌دوزی دیگر سادگی و یکنواختی پرده‌های قدیمی را ندارند و حتی از آن‌ها می‌توان در آشپزخانه هم استفاده کرد.
 • دقت کنید، پرده زبرایی که دارای قابلیت دو مکانیزم (شب و روز) باشد، شکل رسمی‌تری دارد و مناسب پذیرایی است. این پرده‌ها دارای ساختاری منحصربه‌فرد هستند و تنوع در شکل ظاهری آنها قادر است فضای موردنظر را رسمی جلوه دهد.
 • هنگام نصب پرده پذیرایی در دو طرف پنجره یا یک سمت آن، می‌توانید از پرده‌های پانچ پارچه‌ای هم استفاده کنید. این کار جلوه رسمی‌تری به پذیرایی منزل شما خواهد داد.
 • استفاده از انواع اکسسوری‌های خاصی نظیر دالبر پارچه‌ای و رزینی یا کتیبه‌های چوبی و پی‌وی‌سی می‌تواند فضای پذیرایی را مزین کند.
 • اگر برای استفاده از پرده زبرا پذیرایی در فضایی با سبک کلاسیک اصرار دارید؛ می‌توانید از ترکیب پرده زبرا و پارچه‌ای استفاده کنید و طرحی زیبا و خاص ایجاد کنید.

با وجود همه موارد گفته شده، نتیجه می‌گیریم که پرده‌های زبرا به نسبت قیمت ارزانی که دارند بسیار کاربردی هستند. قیمت این پرده‌ها در مقایسه با دیگر پرده‌ها مناسب‌تر هستند و به‌راحتی می‌توان از آنها در سبک‌های جدید طراحی نظیر سبک مینیمال استفاده کرد.

طرح ساده پرده زبرا مناسب پذیرایی، اتاق و شرکت

طرح ساده پرده زبرا مناسب پذیرایی، اتاق و شرکت

 نکات مهم و طلایی برای خرید و انتخاب پرده

طراحی و انتخاب پرده و تناسب آن با طراحی داخلی منزل اهمیت فراوانی دارد، بله! این مسئله تأثیر مستقیمی در زیبایی سالن و اتاق دارد و یک رکن اساسی در دیزاین منزل شما است. بدون درنظرگرفتن یک پرده مناسب، فضای موردنظر شما هرگز کامل نخواهد بود.  در ادامه قصد داریم تا سبک پرده‌های نشیمن و اثر آنها در دکوراسیون را بررسی کنیم. مطمئناً راه‌های زیادی برای سفارشی کردن طرح‌ها بر اساس سبک منزل شما وجود دارد، پس مسئله تناسب را جدی بگیرید.

پرده زبرا رنگ کرم ساده برای پذیرایی، اتاق و دفاتر کاری

پرده زبرا رنگ کرم ساده برای پذیرایی، اتاق و دفاتر کاری

پیش از خرید و انتخاب پرده پذیرایی مناسب با منزل خود، لازم است تا جنس، بافت، اندازه، رنگ، سبک و ترکیب این موارد را بررسی کنیم. این موارد در ایجاد یک فضای هماهنگ اهمیت زیادی دارند. اغلب کارشناسان راجع به این موضوع که پرده‌ها باید با عناصر دیگر دکوراسیون منزل نظیر مبل‌ها، تابلو و آثار هنری و رنگ دیوار و کابینت هماهنگ باشند، اتفاق‌نظر دارند.

همیشه سعی کنید جنس و رنگ پرده پذیرایی راه مطابق میزان نوری که در فضای موردنظر وجود دارد، انتخاب کنید. مثلا در هنگام خرید پرده زبرا تصویری رز کرم کد 3DF-89پرده خوب باید علاوه بر محافظت از حریم خصوصی شما، قابلیت تنظیم نور هم داشته باشد و به طور کامل نور را مسدود نکند. همیشه سادگی پرده بهترین گزینه برای شما نیست، اما به‌طورکلی پرده‌های ساده فروش بیشتری دارند. در منازلی که نور زیادی وارد محیط می‌شود، بهتر است از پرده‌هایی با پارچه‌های ضخیم و تیره استفاده کنید تا فضا شیک به نظر رسد.

بر خلاف این موضوع در خانه‌هایی که نور کمی وجود دارد، بهتر است پرده‌ها روشن و کم ضخامت باشند تا نور خوبی وارد محیط شود. اگر برای خرید پرده رنگ تیره را انتخاب کردید، دقت داشته باشید که نوع پرده شما قابلیت تنظیم نور را داشته باشد. پرده زبرا پذیرایی می‌تواند گزینه مطلوبی در این زمینه باشد.

خرید پرده‌ای که به‌راحتی باز و بسته شود و در صورت نیاز نور بیشتر یا کمتری را وارد اتاق خواب و پذیرایی شما کند، اهمیت زیادی دارد. با خرید پرده‌های زبرا می‌توانید در یک روز آفتابی به‌راحتی پرده را تنظیم کنید و بدون نور اضافی به تماشای تلویزیون بپردازید.

توجه داشته باشید که پرده‌های بلند باعث بلندتر نشان دادن فضای شما می‌شوند؛ بنابراین سعی کنید همیشه برای فضای اتاق نشیمن از پرده‌های بلند استفاده کنید.

پردهای زبرا خط دار طوسی طرح ساده

پردهای زبرا خط دار طوسی طرح ساده

مزیت‌های استفاده از آستر برای پرده پذیرایی

استفاده از آستری‌های مناسب برای پشت پرده مزیت‌های زیادی برای مصرف‌کنندگان به همراه دارد. آستر پرده می‌تواند پارچه‌ای و شید رول باشد.

از فواید خرید آستر برای پرده می‌توان به جلوگیری از اشراف همسایگان روبرو، عدم ورود نور مستقیم خورشید به درون منزل، حفظ پرده در برابر اشعه خورشید، زیبایی بیشتر پرده و محدودکردن دید پذیرایی در شب اشاره کرد.

داشتن دکوراسیون یکپارچه نیازمند انتخاب پرده‌ای است که از نظر جنس، بافت، رنگ و… با دکوراسیون هماهنگ باشد. شما می‌توانید برای پرده‌های پذیرایی و پرده زبرا پذیرایی از والان استفاده کنید، اگرچه باید دقت داشته باشید که استفاده از والان پرده شما را کمی شلوغ می‌کند. اگر پرده‌ای با والان برای پذیرایی خود می‌پسندید، بهتر است پرده شما ساده باشد.

چنانچه تمایلی به استفاده از آستری زیر پرده خود ندارید، می‌توانید با انتخاب پرده‌های پارچه‌ای ضخیم مانند مخمل و کتان از ورود نور اضافی و سرما  جلوگیری کنید و هیچ دیدی در شب نداشته باشید.

پردهای زبرا خط دار طوسی طرح ساده نصب در اتاق

پردهای زبرا خط دار طوسی طرح ساده نصب در اتاق

توصیههای تکمیلی جهت انتخاب مناسب پرده

 1. به‌منظور بلندتر نشان دادن سقف و ارتفاع خانه، چوب پرده را تاحدامکان بالا ببرید و نزدیک سقف نصب کنید؛ هرچه پرده پذیرایی شما بالاتر نصب شود، ارتفاع در خانه شما بیشتر به نظر می‌آید.
 2. استفاده نکردن از آستر پرده علاوه بر ورود نور اضافی و خراب‌شدن پرده باعث سایه افتادن روی پرده و تیرگی زشتی ظاهر آن خواهد شد.
 3. اگر تمایل دارید که در دو طرف پرده از پارچه‌های ضخیم استفاده کنید و از طرفی هم علاقه‌ای ندارید نور فضای شما کم شود، می‌توانید پرده ضخیم را از کنار پنجره‌هایی که دیوار خالی وجود دارد نصب کنید و فضای نصب آن‌ها را در قسمت خارجی پنجره و روی دیوارها در نظر بگیرید.
 4.  انتخاب و خرید پرده‌هایی که در بخش یک‌سوم پایینی طرح‌دار می‌شوند، کار هوشمندانه‌ای است.
 5.  چنانچه پنجره‌های بلندی دارید، می‌توانید به‌جای تزئینات در قسمت‌های پایینی، قسمت‌های بالای پرده را با رنگ‌ها و طرح‌های خاص تزئین کنید.
 6. اگر پنجره منزل شما کوتاه و معمولی است و قصد خرید بهترین مدل پرده زبرا دارید، دقت داشته باشید که تزئینات در حاشیه پایینی آن جلوه زیباتری به فضا می‌بخشد.
 7. نکته دیگر اینکه ترکیب مناسب پرده‌ها با یکدیگر اهمیت زیادی دارد. مسلماً هر پرده‌ای با پرده دیگر به‌راحتی ست نمی‌شود. برای مثال پرده پارچه‌ای مخمل طرح‌دار برای پذیرایی با پرده حریر ساده تناسب دارد. پس هرگز آن را با پرده‌های شلوغ استفاده نکنید.
 8.  جهت خرید و انتخاب پرده پذیرایی و پرده زبرا پذیرایی می‌توانید از یک مشاور قابل‌اطمینان در این حوزه کمک بگیرید. بدون شک تجربه و تخصص این افراد از مشتریان بیشتر است؛ بنابراین می‌توانند کمک زیادی در خرید بهترین مدل پرده کنند. 
نمونه کار پرده زبرا طرح پارچه شنی رنگ طوسی

نمونه کار پرده زبرا طرح پارچه شنی رنگ طوسی

آیا پردهای دالبر‌دار برای پذیرایی مناسب است یا والان پرده؟

پرده‌های دالبردار همیشه جز مناسب‌ترین گزینه‌ها برای پذیرایی بودند.

این پرده‌ها در گروه شیک‌ترین پرده‌های کلاسیک قرار دارند و می‌توان آن‌ها را در چند رنگ انتخاب کرد.  

قیمت پردهای زبرا دالبردار معمولاً از پرده‌های والان‌دار ارزان‌تر و متنوع تر هستند.

این سبک پرده معمولاً گزینه بهتری برای فضاهای کوچک آپارتمانی محسوب می‌شود و کمک می‌کند تا پذیرایی ساده و شیک به نظر برسد. توجه داشته باشید که بهتر است پرده‌های دالبر با طرح ساده خریداری شوند.

پرده زبرا خطدار و پلسه دار ریز با تونالیته رنگ طوسی روشن و تیره

پرده زبرا خطدار و پلسه دار ریز با تونالیته رنگ طوسی روشن و تیره

سخن آخر

در این مقاله با نکات مهمی در زمینه خرید پرده های زبرا پذیرایی و نحوه استفاده از پرده پذیرایی آشنا شدید. از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی کردید، ممنونیم.

شما می‌توانید برای خرید انواع پرده زبرا با قیمت و کیفیت مناسب همین حالا وارد فروشگاه پرده دیددکور شوید و از بین متنوع‌ترین محصولات و  زیر قیمت پرده زبرا موردنظر خود را انتخاب کنید.

بازگشت به لیست