مقاله های پرده

پرده شید چیست؟

849128-MLA26193824346_102017-O پرده شید

مزایا و تفاوت پرده شید با پرده زبرا

پرده شید چیست؟

در جواب سوال ؛ پرده شید چیست؟ به صورت خلاصه می توان گفت که این مدل پرده از یک طرح پارچه استفاده شده است ، پرده شید را می توانید در بالا جمع کرده و نور دهی منزل خود را به حداکثر برسانید.
این نوع پرده یکی از مدل های مدرن می باشد و با توجه به کارکرد بسیار مناسبی که دارد مشتریان بسیاری را جذب کرده است .

همچنین اگر نیاز به محیط تاریک و بدون نور برای استراحت داشتید با پایین آوردن پرده نور را به حداقل رسانده و فضایی آرام، تاریک برای خواب فراهم آورید.

 

پرده شید چیست ؟

 

ویژگی پرده شید چیست؟

این مدل پرده از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشند به صورتی که بسیاری از افراد این گونه پرده ها را برای منزل و محیط کار سفارش می دهند و به زیبایی محیط خود می افزایند.

یکی از ویژگی های این مدل می توان به سفارشی بودن آن اشاره کرد، شما می توانید با توجه به سلیقه خود طرح و رنگ آن را انتخاب کرده و سفارش دهید.

به عنوان مثال اگر نیاز به پرده اتاق خواب پسرانه یا دخترانه دارید می توانید از رنگ های شاد و طرح های کودکانه استفاده کنید.

 

همچنین اگر قصد سفارش این نوع پرده برای محیط های اداری را دارید بهتر است رنگ آن را با دکوراسیون محیط هماهنگ سازید و از طرح های ساده خریداری نمایید.

یکی از ویژگی هایی که بسیاری از افراد را مشتاق به خرید این مدل می نماید کم جا بودن آن است، پرده شید فضای کمی اشغال کرده و برای محیط های کوچک همچون اتوبوس، هواپیما و غیره بسیار مناسب می باشد و زیرا شما با رول کردن آن به سمت بالا دیگر هیچ آثاری از پرده مشاهده نخواهید کرد.

حال که می دانید پرده شید چیست در ادامه مطلب به انواع این مدل پرده اشاره میکنیم.

 

انواع پرده شید

برای خرید پرده شید با توجه به نوع کارکرد، طرح و رنگ به انواع مختلفی که دارد باید با در نظر گرفتن فضای مورد نظر شما انتخاب گردد؛ که در ادامه به این تفاوت ها می پردازیم.

 

شید ساده

این نوع پرده از پارچه های شید ساده تشکیل شده است و شما می توانید با توجه به سلیقه خود از نوع های شفاف و یا مات و در ضخامت های متفاوت سفارش دهید.

پارچه های این پرده ساده بوده اما شما می توانید طرح های مورد نظر خود را به صورت چاپی سفارش دهید.

 

پرده شید طرح طوسی

 

شید طرح دار

جنس این گونه پرده ها از پلی استر بوده و این امکان را به شما می دهد تا طرح های مد نظر خود را به‌ روی آن چاپ کرده و از زیبایی آن لذت ببرید.

همچنین اگر قصد سفارش برای محیط های اداری را دارید می توانید آرم و لوگو شرکت خود را به روی پرده چاپ کرده و زیبایی منحصر به فردی به‌ فضای کار خود ببخشید.

 

مکانیزم پرده شید چیست؟

 

شید با مکانیزم الکترو مکانیکی :

این نوع پرده از تکنولوژی خاصی برخوردار است که شما می توانید با استفاده از ریموت کنترل و کلید های تعبیه شده ارتفاع پرده را تنظیم نمایید.

 

شید با مکانیزم فنری کنترل شده:

این گزینه برای اتاق کودک بسیار مناسب بوده زیرا فرایند رول شدن به آهستگی صورت می گیرد و از ایمنی لازم برخوردار می باشد.

 

شید با مکانیزم فنری:

برای جمع نمودن این مدل، پرده را کشیده و به صورت فنری در بالا جمع خواهد شد.

 

شید با مکانیزم ساده:

در این مدل برای جمع کردن پرده زنجیر هایی تعبیه شده است که شما می توانید با کشیدن آن ها پرده را در هر ارتفاعی تنظیم نمایید.

 

پرده شید طرح دار

 

تفاوت پرده شید و پرده زبرا

تفاوت پرده زبرا با پرده شید چیست ؟

اول در نحوه کنترل نور می باشد، در زبرا بدون کنار کشیدن کامل می توان نور ورودی را تنظیم کرد و حالت سایه روشن ایجاد نمود در صورتی که در مدل شید تنها با جمع کردن کامل در بالا می توان نوردهی را تغییر داد.

همچنین شید از یک نوع پارچه یک دست ساخته شده در صورتی که پرده زبرا از دو ردیف با دو مدل مختلف پارچه تشکیل شده است.

همچنین قیمت پرده زبرا معمولا از پردهای شید بیشتر میباشد.

اکنون که می دانید پرده شید چه کاربرد، تفاوت و مدل هایی دارد؛ به سادگی می توانید خرید خود را انجام دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید