جستجو میان هزاران محصول
بستنفیلتر محصولات مرتب سازی
بستن

راهنمای اندازه گیری ابعاد پنجره


اندازه گیری ابعاد پنجره برای پرده زبرا

 

اندازه گیری پرده مهم‌ترین و کلیدی‌ ترین بحث در خرید پرده زبرا است که تمام مراحل شامل تولید و نصب و در نهایت رضایت مشتری از محصول خریداری شده، را در بر میگیرد. این که پرده‌ی انتخاب شده توسط مشتری در داخل درگاه پنجره نصب می‌شود یا بیرون، میزان پوشیدگی پرده باید چه مقدار باشد، و یا اینکه امکان نصب چه نوع پرده ای در محیط پنجره وجود دارد، تنها تعدادی از مواردی است که باید  هنگام اندازه گیری به دقت بررسی شوند.

 

پرده ها را به دو صورت  توکار (داخل قاب پنجره) و روکار (بیرون قاب پنجره) اندازه گیری و نصب می کنند که در زیر هر دو مدل اندازه گیری توضیح داده شده است:

 

الف) اندازه گیری ابعاد پنجره جهت نصب پرده در خارج قاب پنجره (روکار)

 

  • اندازه عرض (پهنا) پرده برابر است با:
  • اندازه عرض پنجره به اضافه اندازه دلخواه

 

توجه : بهتر است عرض پرده از عرض پنجره به اندازه 8 الی 10 سانتي متر بيشتر باشد.

 

  • اندازه ارتفاع (بلندی یا درازا) پرده برابر است با:
  • اندازه ارتفاع پنجره + 10 سانتیمتر ارتفاع قاب فلزی + 3الی5 سانت اضافی قسمت پایین پرده .

 

توجه : بهتر است ارتفاع پرده از ارتفاع پنجره به اندازه 10-15  سانتي متر بيشتر باشد. این امر به دلیل وجود قاب پرده در بالا به اندازه 10 سانتی متر بوده و نیز مقداری از پرده که از پایین پنجره باید آویزان باشد که حدود 3 تا 5 سانتی متر مناسب می باشد )

 

اندازه گیری پنجره برای نصب پرده زبرا به صورت روکار

اندازه گیری پنجره برای نصب روکار پرده پانچ و شید

 

ب) اندازه گیری ابعاد پنجره جهت نصب پرده داخل قاب پنجره (توکار)

 

  • اندازه عرض (پهنا) پرده برابر است با :
  • كمترين اندازه عرض قاب پنجره.

 

توضيح: جهت اندازه گيري عرض پرده؛ ابتدا عرض 3 نقطه بالا، مياني و پايين قاب پنجره را اندازه گرفته و سپس یک سانت از كمترين اندازه کسر نموده(جهت جایگیری بهتر پرده در داخل قاب پنجره) و آنرا به عنوان عرض پرده انتخاب مي نماييد.

 

  • اندازه ارتفاع (بلندی یا دارازا) پرده برابر است با :
  • بيشترين اندازه ارتفاع قاب پنجره

 

توضيح: جهت اندازه گيري ارتفاع پرده؛ ابتدا ارتفاع 3 نقطه راست،مياني و چپ قاب پنجره را اندازه گرفته و سپس بيشترين  اندازه را به عنوان ارتفاع پرده انتخاب مي نماييد.

 

توجه : اگر ميخواهيد پرده شما داخل قاب پنجره قرارگيرد؛ لازم است نسبت به جهت باز شوی شيشه پنجره دقت نماييد، زيرا ممكن است پرده مانع از باز شدن پنجره شود.

 

اندازه گیری پنجره برای نصب پرده زبرا به صورت توکار

اندازه گیری پنجره برای نصب توکار پرده زبرا و پانچ و شید

 

نکته 1 : در هنگام تولید پرده، جهت جایگیری مناسب پارچه در داخل ریل، اندازه پارچه پرده 6 سانتیمیتر (از هر طرف 3 سانتیمتر) از اندازه ریل پرده کوچکتر در نظر گرفته می شود.

 

نکته 2 : عرض و ارتفاع پنجره را در سه جا اندازه گیری کنید، چپ وسط راست یا بالا وسط پایین برای ارتفاع و مبنا را عدد کوچک بگیرید و همچنین به جهت بازشدن پنجره و جهت قرارگیری زنجیر بازشوی پرده دقت کنید.

 

نکته 3 : حداکثر عرض قابل تولید برای پرده ها، بصورت تک پارچه ای 270 سانتیمتر می باشد، در صورتیکه عرض پنجره شما از این مقدار بیشتر است میبایست پرده را به صورت دو یا حتی سه تکه بر روی یک پنجره نصب کنید.

توجه داشته باشید که نباید هنگام اندازه گیری بین پرده های وسطی فاصله‌ای ایجاد شود و اندازه پرده دوم دقیقا باید بعد از انتهای پرده اول اندازه گیری شود و در واقع قاب های پرده به یکدیگر می چسبند.

 

نکته 4 : اندازه گیری درب نیز به همین صورت است که در بالا توضیح داده شد. در صورتی که درب و پنجره کنار هم قرار گرفته اند توجه داشته باشید که نباید هنگام اندازه گیری بین پرده های وسطی فاصله‌ای ایجاد شود و اندازه پرده دوم دقیقا باید بعد از انتهای پرده اول اندازه گیری شود و در واقع قاب های پرده به یکدیگر می چسبند.

 

اندازه گیری در و پنجره برای پرده زبرا و پرده شب و روز و شید و پانچ

اندازه گیری درب برای پرده زبرا و پرده شب و روز و شید

 

.