مدل پرده های مناسب برای آشپزخانه

نکات مهم برای انتخاب و خرید پرده آشپزخانه

جنس پارچه و قیمت پردهای آشپزخانه

برای خرید یک پرده مناسب آشپزخانه خود باید به چند نکته کلیدی دقت کنید.

 توجه به این نکات و انتخاب درست، موجب می شود که هم زیبایی پرده و نگهداری و استفاده برای ورود نور به داخل برای شما لذت بخش باشد.

در ادامه این صفحه، برای آشنایی با مدل های جدید پرده و انتخاب آن و همچنین بررسی نکات مهم خرید پرده همراه ما باشید.

پرده زبرا سفید اپن آشپزخانه

پرده های چاپی، انواع زبرا و شید انتخاب اول برای آشپزخانه

  • پرده مناسب آشپزخانه باید با طرح و رنگ محیط مانند کابینت ها، میز و صندلی و رنگ دیوار و کف آشپزخانه هماهنگی داشته باشد.
  • پردهای آشپزخانه در برخی موارد به دلیل نزدیک بودن پنجره به اجاق گاز هم خطر برخورد شعله و آتش گرفتن و هم مشکل کثیف شدن سریع پرده با بخار روغن غذا و البته رنگ غذا را دارد.
  • برای حل این دو مشکل، اول از پرده های بالارو یا بالا جمع شو مانند پرده زبرا یا پرده شید استفاده کنید، چون به دلیل نوع جمع شدن پرده و وزنه ای که در پایین آنها قرار دارد ، احتمال اینکه با وزش باد و یا برخورد دست، پرده آشپزخانه شما تکان بخورد و به شعله نزدیک شود بسیار کم است.
  • این مدل پرده ها ( پرده زبرا و پرده شید ) از جنس پلی استر بوده که به راحتی و با یک دستمال مرطوب و یا اسفنج و کمی کف شامپو فرش، بدون باز کردن پرده در آشپزخانه, قابل تمیز کردن و شستشو میباشند.

پرده زبرا مدل های ساده

  • یکی دیگر از نکات قابل توجه در پردهای آشپزخانه، نوع طرح و رنگ آنها است. بسته به سلیقه فردی برای هماهنگ و ست شدن پرده در آشپزخانه یکی از متداول ترین انتخاب ها، پرده های ساده و تک رنگ میباشد.
انتخابی متفاوت برای پرده آشپزخانه

پرده زبرا طرحدار و پلیسه دار

  • امروزه به دلیل اینکه اکثر خانه ها با آشپزخانه اپن ساخته میشوند، از نشیمن یا پذیرایی منزل داخل آشپزخانه و پرده آشپزخانه کاملا دیده میشود.
  • به همین دلیل انتخاب خیلی از افراد پردهایی می باشد که هم با داخل آشپزخانه هماهنگ باشد و هم با پرده های نصب شده در نشیمن و پذیرایی تضاد زیادی نداشته و در خانه و بین پرده ها یک هماهنگی بوجود آید.