جستجو میان هزاران محصول
بستن


بستن
راهنمای استفاده از فروشگاه
بستن

انتخاب پرده مناسب و کرکره مناسب


انتخاب پرده مناسب و کرکره مناسب

انتخاب پرده و کرکره مناسب

اغلب مردم وقتی می خواهند برای دکوراسیون داخلی منزل خود تصمیم بگیرند به وسایلی مانند مبلمان و فرش و میز ها بیشتر توجه می کنند تا انتخاب پرده ها در حالی که انتخاب پرده مناسب  و کرکره مناسب برای اتاق خواب, اتاق نشیمن و در برخی موارد برای حمام و دستشویی بسیار مهم است و به طراحی مناسب دکوراسیون داخلی منزل شما کمک می کند.

ولی تنوع بسیاری که در انواع پرده و کرکره ها مشاهده می شود نشان می دهد که نباید انتخاب مناسب این مسایل را نادیده گرفت.

پرده ها به شما کمک می کنند که محیط اتاق و فضایی که میخواهید در آن اوقات خود را بگذرانید بسیار دلنشین تر و رویایی تر شود.

پرده و کرکره ی مناسب ؛ پنجره ای زیباتر برای شما به ارمغان می آورد.

توجه داشته باشید که پرده باید با سایر وسایل استفاده شده در اتاق نشیمن یا اتاق خواب ها و همچنین آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد.

انتخاب بین پرده ها و کرکره ها می تواند یک چالش بزرگ باشد

ولی در بسیاری از مواقع استفاده از هر دوی اینها هم زمان می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

 

انتخاب پرده مناسب و کرکره مناسب

 

باید در انتخاب پرده مناسب و کرکره به این نکته توجه داشت که ما فقط نمی‌خواهیم برای طراحی زیباتر منزل و پنجره هایمان از پرده استفاده کنیم.

بلکه مهمترین کاربرد پرده ها شاید حفظ حریم خصوصی و همچنین تنظیم نور مناسب برای اتاق ها باشد .

پرده ها بیشتر اوقات یک چیدمانی سنتی و خاطر انگیز به اتاق‌های ما می بخشند در حالیکه کرکره ها بیشتر شیک هستند و دکوراسیونی مدرن دارند.

اگر شما دنبال این هستید که برای دکوراسیون منزل خود هزینه ها را کم کنید بهتر است که از کرکره به جای پرده استفاده کنید چون در اغلب اوقات قیمت تمام شده کرکره ها پایین تر از پرده است به خصوص برای پنجره های بزرگتر .

و چنانچه شما دنبال این هستید که اتاق تان را لوکس و گرم طراحی کنید بهتر است از پرده استفاده کنید.

همچنین می توانید به استفاده همزمان پرده و کرکره نیز فکر کنید و ظاهری بسیار متفاوت و شیک به پنجره های خود ببخشید.

انتخاب پرده مناسب و کرکره مناسب

 

برای برخی از افراد نرمی و ظاهر پرده ها که اغلب از پارچه کتان و یا حریر استفاده شده اند بسیار دلربا میباشد و با وجود انواع بسیار زیاد و شیک کرکره ها همچنان برخی از مردم ترجیح میدهند از پرده استفاده کنند.

در خانه هایی که به صورت کلاسیک طراحی شده اند استفاده از پرده ها و بخصوص پرده های والان دار و طرح دار بسیار انتخاب مناسبی میباشد.

نکته بسیار مهم در استفاده از پرده ها این است که آنها می‌توانند به خوبی عایقی مناسب برای پنجره های شما باشندو از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.

برای مثال پرده های سنگینی که تا روی زمین ادامه دارند و ارتفاع زیادی دارند می‌توانند از هدررفت گرما و همچنین نفوذ سر و صدا و نور به داخل اتاق ها جلوگیری کنند.

در سالهای پیش استفاده از کرکره بسیار محدود بود و همچنین استفاده از پرده زبرا فقط برای محیط های مشخصی مانند دفاتر کار استفاده می‌شد اما حالا ما انواع بسیار متفاوتی از کرکره و پرده‌های زبرا داریم که می‌توانند با هر سلیقه و نیازی مطابقت داشته باشند.

علاوه بر تنوع در انواع  مانند رولی یا مدل‌های پرده کرکره ای و پرده های زبرا انواع متفاوتی بسته به رنگ و متریال استفاده شده در این نوع پرده ها وجود دارد.

پرده های زبرا می‌توانند با توجه به سلیقه و نیاز مشتری از متریال متفاوتی ساخته شوند.

برای مثال آلومینیوم و چوب دو متریالی هستند که بسیار پرکاربرد می باشند این مواد قابلیت به سادگی تمییز شدن را دارند و همچنین بو را به خود جذب نمی کنند.

برای انتخاب پرده مناسب اتاق خواب شما نیاز دارید پرده ای انتخاب کنید که بتواند به طور کامل جلوی نفوذ نور را بگیرد تا بتوانید خوابی آرام را در اتاق خود تجربه کنید.

شاید به نظر بیاید که پرده های ضخیم انتخاب مناسب تری برای اتاق خواب ها هستند چون به طور کامل میتوانند جلوی نفوذ نور را بگیرند.

اما باید بدانید که در انواع جدید پرده های کرکره ای و پرده ‌های زبرا شما می‌توانید علاوه بر داشتن عایقی مناسب در مقابل نور این امکان را داشته باشید که

با استفاده از ریموت کنترل نور مناسب پنجره خود را تنظیم نمایید و این وضعیت سبب می شود ,شما در عین حال که در رختخواب خود در حال استراحت هستید بتوانید نور اتاق خود را تنظیم کنید.

راهنما