مقاله های پرده

پرده اتاق خواب را چگونه انتخاب کنیم؟

پرده اتاق خواب را چگونه انتخاب کنیم ؟

انتخاب پرده اتاق خواب

 

خرید پرده اتاق خواب هم به اندازه خرید پرده برای دیگر قسمت های خانه مانند پذیرایی مهم است اما بسیاری از مردم اهمیت چندانی به آن نمی دهند!

شاید باورتان نشود اما گاهی اوقات که دوست دارید تغییر دکوراسیونی در اتاق تان ایجاد کنید، نیازی به خرید وسایل جدید نیست!

 

پرده اتاق خواب طوسی

 

کافیست یک پرده جدید بخرید تا رنگ و رویی دیگر به اتاق تان ببخشید. اتاق خواب برای هر فرد محلی متفاوت است برخی از افراد به عنوان اتاق کار از آن استفاده می کنند، برخی دیگر محلی فقط برای استراحت و برای برخی هم اتاق خواب به قدری اهمیت دارد که شاید بیشتر روز شان را در آن بگذرانند.

پس دکوراسیون اتاق و پرده ای که برای آن می خرید بسیار اهمیت دارد و باید در حین خرید نکات مهمی را در نظر داشته باشید.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا مهم ترین فاکتورهای خرید پرده اتاق خواب را برای تان شرح دهیم.

 

پرده زبرا اتاق خواب کرم رنگ

 

پرده با ویژگی های مختلف برای اتاق خواب

پرده ها انواع مختلفی دارند حتی پرده هایی که برای اتاق خواب طراحی شده اند هم دارای ویژگی های مختلف و متفاوتی می باشند.

مانند سبک و مدل شان، طرح ها و جنس و ابعاد شان که هر یک با توجه به ویژگی هایی که دارند برای قسمت های مختلفی از خانه مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور کلی بهتر است پیش از خرید پرده اتاق خواب هدف تان را برای استفاده از اتاق مشخص کنید. آیا یک اتاق با دکوراسیون فانتزی می خواهید؟ یا اتاقی با چیدمان رسمی شبیه به اتاق کاری یا حتی شاید اتاقی با طراحی مجلل تر و سلطنتی!

وقتی که هدف و سلیقه تان را مشخص کنید، در انتخاب پرده هم کمتر سردرگم خواهید شد. برای مثال باید به نکات ریز هم توجه داشته باشید. مثلا پرده انتخابی برای اتاق تان جلوی باز و بسته شدن پنجره ها را نگیرد و یا نور رسانی مناسبی داشته باشد و موجب عدم تهویه هوای اتاق نشود.

 

پرده اتاق خواب سرمه ای

 

  • ابعاد و طول را در نظر داشته باشید

اندازه پرده اتاق خواب یعنی طول و عرض و بلندی و کوتاهی آن تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون اتاق تان خواهد داشت. برای مثال اگر می خواهید بلندی یا ارتفاع پرده زیاد باشد باید سایز بلندی آن حداقل 2/5 متر از کف اتاق فاصله داشته باشد و این قاعده برای عرض هم صدق می کند.

البته توجه به طول و عرض و بلندی و کوتاهی پرده اتاق بستگی به نوع و جنس پرده هم دارد. برای مثال پرده پانچ اتاق جنسش به گونه ای است که باید عرضش بیشتر باشد چراکه برای دوخت این نوع پرده باید چین وچروک های زیادی ایجاد کرد تا ظاهرش زیبا تر شود و زیبایی بصری بیشتری هم به فضای اتاق ببخشد.

اما اگر به دنبال دسته ای از پرده های خاص تر برای اتاق خواب هستید ما پرده زبرا را به شما پیشنهاد می کنیم. این دسته از پرده ها هم تا دل تان بخواهد دارای تنوع هستند و هیچوقت از آن خسته نخواهید شد.

 

پرده اتاق خواب کرم رنگ

 

پرده زبرا برای اتاق خواب و مزایای آن

برای آن دسته از عزیزانی که نمی دانند پرده زبرا چیست باید بگوییم که به نوعی پرده می گویند که شبیه به شید یا به اصطلاح رولی و نواری است و می تواند ورود نور به داخل هر مکانی که این پرده در آن نصب شده باشد را کنترل کند به همین دلیل هم جزء پرده های محبوب و پر طرفدار هستند.

پرده زبرا تنوع گسترده و بی نظیری دارد و هر کسی با هر سلیقه ای می تواند برای اتاق خوابش پرده ای مناسب انتخاب کند حتی آنان که سخت پسند هستند!

 

پرده اتاق خواب خاکستری

 

یکی از مهم ترین مزایای پرده های زبرا این است که به دلیل تنوع بالایی که دارند در هر محیطی می توان از آن ها استفاده کرد اعم از محیط های اداری، مجلسی و هر جایی از منزل.

باید گفت که پرده های زبرا، پرده هایی همه فن حریف اند و می توان از آن ها در هر نوع طراحی دکوراسیونی از مدرن گرفته تا سنتی بهره برد.

 

کنترل نور عالی با پرده زبرا و شید اتاق خواب

بسیاری از پرده ها به خاطر جنس وبافت شان نور را به خوبی کنترل نمی کنند و این یکی از معضلاتی است که اکثر افراد با آن مشکل دارند و به دنبال پرده هایی هستند که نور را به خوبی کنترل کند به همین خاطر هم پرده های زبرا که نسل نسبتا جدیدی از پرده هاست، خودنمایی ویژه ای در میان باقی پرده ها دارد.

چراکه با باز و بسته کردن لایه های این پرده می توان به خوبی مقدار نوری که دوست دارید را تنظیم نمایید. مثلا پرده را کامل بکشید تا تمام نور وارد اتاق خواب تان شود و یا تا نیمه بازش کنید که کمی نور وارد شود.

 

پرده اتاق خواب شید کرم رنگ

 

  • پرده های زبرا دارای موتور بالابرنده هستند

به همین خاطر است که می گوییم پرده زبرا نسل جدیدی در میان تمامی پرده های دنیاست! چه کسی فکرش را می کرد که با اشاره ای و یا فشردن دکمه ای بتوان حتی پرده اتاق را هم جابجا کرد و تکان داد؟

برخی از اتاق ها و یا پرده خانه ها دارای پنجره های بسیار بزرگی هستند و به نسبت ابعادی که دارند باید از پرده های بزرگی هم برای شان استفاده کرد. کنار زدن پرده های بزرگ در طول روز بسیار سخت است و حتی ممکن است پرده هم به مرور خراب شود!

پرده های زبرا دارای موتورهای بالا و پایین برنده هستند که شما می توانید با استفاده از یک کنترل وفشردن یک دکمه آن را در جایی از خانه تکان دهید و بالا و پایین ببرید. این پرده ها آسایش و راحتی بیشتری را برای تان به ارمغان می آورند.

 

فروشگاه پرده زبرا آبی و نارنجی

 

  • ویژگی منحصر به فرد پرده های زبرا در مقابل اشعه های ماوراء بنفش

برخی از اشعه های خورشید به شدت مضر هستند و تابش مستقیم شان بر وسایل خانه موجب می شود که خراب و پوسیده یا از رنگ و رو رفته شوند.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد و جذاب پرده های زبرا این است که مانع ورود اشعه های مضری همچون اشعه ماورا بنفش خورشید می شوند.

بازگشت به لیست